2011-01-14

W niedzielę 9 stycznia o godz. 15 00 w GOKu, uczniowie Zespołu Szkół w Lanckoronie przedstawili dla mieszkańców i gości Jasełka. Inscenizacja składała się z dwóch części. Część pierwsza pokazała w bardzo zabawny sposób, co trzeba robić aby dostać się do nieba. Druga natomiast nosiła tytuł Ocalić Boże Narodzenie i przypominała o walce dobra ze złem, która chociaż dzięki Wcieleniu przesądzona jest na korzyść dobra, to ciągle trwa i domaga się naszej aktywności. Żłóbek Betlejemski stał się dla wszystkich ludzi progiem nieba. Każdy człowiek szuka drogi do niego, podczas gdy szatan próbuje za wszelką cenę odwieść nas z tego szlaku. Jak robi to współcześnie? Wykorzystuje do tego świat wirtualny, chcąc zamknąć w nim człowieka przed innymi, a więc także przed Bogiem, który stał się jednym z nas. Nie uciekać od rzeczywistości, od człowieka, nie kreować rzeczywistości kłamstwem, to początek drogi do Betlejem, bo ono tak naprawdę jest między nami w XXI wieku.
W Jasełkach udział wzięli uczniowie z klasy IV i VI szkoły podstawowej.
Maria - Justyna Kłaput
Józef - Krzysztof Piwowar
Archaniołowie: Marta Gaweł, Sabina Matuła, Weronika Kozieł
Aniołowie: Bartosz Kozik, Aneta Studnicka, Bernadetta Zając, Ewa Malina,
Klaudia Paluchowska
Trzej Królowie: Bartłomiej Hawrylczyk, Mikołaj Kozieł, Wojciech Leńczowski
Rodzina Pasterzy: Mateusz Palacz, Jakub Czapik, Magdalena Mirocha, Justyna
Wypartowicz, Patryk Matuła
Lucyfer: Karolina Twardosz
Diabły: Sebastian Mirek, Magdalena Moskal, Karol Łopata
Śmierć: Natalia Burdek
Herod: Jakub Radwański
Jednoręki: Bartłomiej Maślanka
św. Piotr: Karol Pisz,
Aniołowie w niebie: Maria Wędzicha, Patrycja Wcisło
Kandydaci do nieba: Justyna Kozik,Kacper Godula,Andrzej Godula, Paulina
Ziółkowska, Paweł Fraś, Natalia Polak.
Bardzo dziękujemy wszystkim aktorom i po raz kolejny naszej pani Katechetce Anecie Kurowskiej-Maj z mężem Norbertem za trud przygotowania przedstawienia. To było trudne zadanie nie tyle przenieść nas 2000 lat wstecz, co raczej przynieść tę tajemnicę do naszych czasów. Liczymy, że młode talenty nie zgasną!

aktualność: Jasełka