Nowi Ministranci Słowa Bożego

2011-04-25

W sobotę przed rozpoczęciem celebracji Wielkiego Tygodnia, w Kalwaryjskim Sanktuarium miało miejsce uroczyste błogosławieństwo nowych Ministrantów Słowa Bożego w naszym dekanacie. Błogosławieństwo otrzymali uczestnicy kilkumiesięcznego przygotowania, które obejmowało dziesięć kilkugodzinnych sesji, zakończonych egzaminem Błogosławieństwa udzielił Dziekan, Ks. Kan. Wiesław Cygan. Jako pamiątkę tej ważnej chwili na drodze w formacji Służby liturgicznej lektorzy otrzymali Pismo Święte, które odtąd ma być im szczególnie bliskie. Życzymy nowym Ministrantom Słowa Bożego, aby zawsze pięknie i sumiennie pełnili powierzoną im funkcję, i dawali świadectwo zażyłości ze Słowem Bożym, do czego są zobowiązani, jak przypomniał w kazaniu Ks. Dziekan!

aktualność: Nowi Ministranci Słowa Bożego