Pierwsza Komunia Święta

2011-05-15

W niedzielą 15 maja dwadzieścia sześć dzieci z naszej parafii po raz pierwszy uczestniczyło w pełni w Mszy Świętej, przyjmując Chrystusa pod postacią chleba. Pierwsza Komunia Święta to kolejny krok na drodze inicjacji chrześcijańskiej, krok na drodze do dojrzałości chrześcijańskiej. ten sakrament w sposób szczególny jednoczy nas z Chrystusem, co wyraża znak pokarmu w jakim go przyjmujemy. Przyjmowanie Ciała Chrystusa łączy nas także z Kościołem. Nie posiadamy nic cenniejszego na ziemi nad dar Eucharystii, dlatego uroczystość przyjęcia Chrystusa pod postacią Chleba po raz pierwszy w życiu jest dla dzieci klas II  i ich rodzin, ale także całej wspólnoty parafialnej podniosłym wydarzeniem. Nawet nie sprzyjająca pogoda, nie może przekreślić tego wydarzenia. Uwaga z jaką dzieci przystępują do tego sakramentu, niech będzie dla nas pytaniem jak daleko odeszliśmy od prostego dziecięcego zachwytu Bogiem obecnym wśród nas..

aktualność: Pierwsza Komunia Święta