Mamy kapłana!

2011-06-04

W sobotę 28 maja, o godz. 900 , Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz udzielił sakramentu święceń w stopniu prezbiteratu naszemu parafianinowi diakonowi Arturowi Gielacie. Uroczystość miała miejsce w Katedrze, która jest "matką" wszystkich kościołów naszej diecezji. Święcenia wśród 23 diakonów otrzymał także diakon będący na praktyce w naszej parafii. Na tą chwilę przygotowywali się oni przez 6 lat formacji seminaryjnej, której ostatni rok spędzili na parafiach praktyk.
Najważniejszym momentem całej liturgii święceń było nałożenie rąk przez biskupa oraz modlitwa konsekracyjna (na zdjęciu diakonii klęczą). Ten moment poprzedzony był modlitwą Litanii do wszystkich świętych zebranych w katedrze, w czasie której kandydaci do kapłaństwa leżą krzyżem.
Na zakończenie celebracji Mszy Świętej neoprezbiterzy otrzymali skierowania do parafii, w których będą posługiwać od nowego roku szkolnego. Ks. Artur Gielata został posłany do parafii Macierzyństwa NMP w Dziekanowicach.

aktualność: Mamy kapłana!