2012-06-07

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa wszystkim wiernym kojarzy się przede wszystkim z procesją. Jak co roku w naszej parafii Jezus Chrystus w Najświętszym Sakramencie przeszedł dookoła Rynku. Zatrzymał się przy czterech ołtarzach, przygotowanych przez naszych parafian w stałych miejscach. Ołtarze w naszej parafii to nie tylko symbol czterech Ewangelii, ale również symbol czterech stron świata. Jezus Chrystus przyszedł do mieszkańców Lanckorony, aby ich uświęcić, ale i przypomnieć o sobie "Ja tu jestem", "Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja prawdziwym napojem" J 6,55.

Dziękujemy wszystkim tym, którzy przyjeli godnie Najświętszego Gościa: przygotowującym ołtarze, dzieciom sypiącym kwiaty, dzieciom komunijnym, służbie liturgicznej, Strażakom z Lanckorony i z Jastrzębi, harcerzom, Paniom i Panom niosącym feretrony i modlącemu się ludowi. Bóg zapłać!

aktualność: Boże Ciało