Procesja Bożego Ciała

2014-06-19

W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa wierni szczególnie wspominają Ostatnią Wieczerzę i przeistoczenie chleba i wina w Ciało i Krew Jezusa Chrystusa. Pamiątkę tego wydarzenia Kościół katolicki obchodzi także w Wielki Czwartek, wtedy jednak rozpamiętuje się również Mękę Jezusa Chrystusa, uroczystość Bożego Ciała natomiast ma charakter dziękczynny i radosny. W Polsce obchodzi się ją w czwartek po Uroczystości Trójcy Świętej, a więc jest to święto ruchome, wypadające zawsze 60 dni po Wielkanocy.
Dziękujemy serdecznie wszystkim parafianom za piękne przygotowanie i udział w procesji, Dziękujemy Państwu Florek, Łopata, Łopata z Krakowa, Mieczyńskim za przygotowanie ołtarzy, druhom i druhnom z OSP Lanckorona i Jastrzębia, Paniom i dziewczętom w strojach lanckorońskich, służbie liturgicznej, panom i paniom niosącym feretrony, a w szczególności najmłodszym, bez których procesja i nasze uwielbienie Chrystusa nie było by tak radosne i kolorowe. Dla wszystkich serdeczne Bóg zapłać.

aktualność: Procesja Bożego Ciała