Odpust w Lanckoronie

2014-06-22

Czcigodny Księże Jubilacie!
Taki dzień jak ten dzisiejszy, dzień Twego złotego jubileuszu, skłania nas do refleksji, do spojrzenia wstecz. To przecież tu w tej parafii spędziłeś 7 lat jako Nasz proboszcz.
Pan posłał Cię, abyś jako nauczyciel, kapłan i pasterz wypełniał swoje posłannictwo w Jego winnicy.
50 lat pół wieku historii. Ileż to przemian gospodarczych społecznych i kulturowych dokonało się w tym czasie. Stawiały one przed Księdzem nowe wyzwania w pracy duszpasterskiej. Pokonałeś wszystkie trudności. Wytrwałeś.
50 lat to przecież dziesiątki tysięcy godzin zadumy nad brewiarzem, setki godzin spędzonych w konfesjonale, ile odprawionych mszy św., wygłoszonych homilii, przeprowadzonych lekcji, ileż udzielonych sakramentów świętych, a ile wyprostowanych ludzkich ścieżek. Wielu z nas dziś tu zgromadzonych otrzymało z Twoich rąk sakrament chrztu, Eucharystii i Małżeństwa, wielu wspomina Twój uśmiech, zapał do pracy i dobre słowo.
Za te lata długoletniej ofiarnej pracy, wyrażając myśli i uczucia wszystkich tutaj zebranych z całego serca Bogu i Tobie Czcigodny Księże dziękujemy. Życzymy, by dobry Bóg udzielał Ci obfitych łask, błogosławił wspierał i umacniał. Niech przedłuża lata Twego życia, darzy zdrowiem i pozwoli dalej tak owocnie służyć Kościołowi.
Szczęść Boże!

aktualność: Odpust w Lanckoronie