Pożegnanie ks. Marka

2018-08-23

Z ogromną wdzięcznością dla Pana Boga pożegnaliśmy naszego ks. Marka, który przez 6 lat pracował w naszej parafii. Wypełniony po brzegi kościół potwierdził, jak bardzo ceniliśmy Jego wiarę, słowo i uśmiech.
Księże Marku,
Dziękujemy więc dziś za Twoją prawdziwie kapłańską postawę.
Za Twoją pracę pośród nas i dla nas.
Pewnie często niezauważalną przez nikogo.
Wytrwałą.
Twórczą.
Być może niejednokrotnie zroszoną łzami, które widział tylko Bóg.

Dziękujemy, że dzieliłeś się z nami swoją głęboką wiarą. Wiarą opartą na trwałym fundamencie wyniesionym z domu rodzinnego. Dziękujemy za Twoje mądre i wyważone kazania. Chyba byłeś i pozostaniesz kojarzony przede wszystkim jako doskonały kaznodzieja. Dziękujemy, że dzieliłeś się z nami swoimi przemyśleniami nie tylko w niedziele, ale również w dni powszednie.
Dziękujemy za Twoją otwartość, umiejętność współpracy i obdarzanie nas zaufaniem.
Dziękujemy za te liczne rozmowy z nami, po których niejednokrotnie potrafiliśmy w inny, głębszy sposób spojrzeć na różne problemy czy sprawy.
Niech dobry Bóg błogosławi w nowej parafii, obdarza zdrowiem i stawia na księdza drodze dobrych ludzi. Wierzymy, że zasiejesz tam dużo dobra i radości i kiedyś zbierzesz obfite plony. Szczęść Boże.

aktualność: Pożegnanie ks. Marka