Misterium Męki Pańskiej

2019-03-30

W sobotę 30 marca grupa nasi parafianie w licznie 54 osób wybrali się do Myślenic, by obejrzeć Misterium Męki Pańskiej wystawione przez Grupę Misterium działającą przy parafii Narodzenia NMP w Myślenicach. Reżyserem spektaklu jest Pan Piotr Piecha aktor krakowskiego Teatru Ludowego, w oparciu o scenariusz Marcina Kobierskiego aktora krakowskiego Teatru Bagatela.
Tegoroczne Misterium Męki Pańskiej pomogło nam zrozumieć czym jest EUCHARYSTIA.
Pozwalało zgłębić jej sens i znaczenie dla naszego chrześcijańskiego życia.
Dało okazję do tego, by zastanowić się:
-czy będąc na Mszy Świętej mamy świadomość tego, że uczestniczymy w Misterium Bożej Miłości i Miłosierdzia?
-czy rozważamy słowa, które wypowiada Kapłan, zastanawiając się tym samym nad ich znaczeniem?
- czy wreszcie słuchając Ewangelii, stajemy w wyobraźni wokół wydarzeń w Niej zapisanych?

Dziękujemy Pani Katechetce Anecie za organizację wyjazdu i wszystkim chętnym, którzy zechcieli obejrzeć ten jakże piękny i wzruszający spektakl. Na pewno przyniesie to doświadczenie dobre owoce w życiu wszystkich uczestników.

Obyśmy zawsze na Mszy Świętej mieli świadomość, że za każdym razem uobecnia się Ofiara naszego Zbawiciela poniesiona dla naszego zbawienia...

Relacja video w Telewizji Myślenickiej:

aktualność: Misterium Męki Pańskiej