Codzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu

2020-01-10

Zapraszamy z okazji setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II przez cały 2020 rok codziennie na Adorację Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku o 17:30, a w niedzielę o 16:30.

Każda minuta Adoracji Boga jest wielkim darem oraz niesie dla człowieka wielkie łaski... Otwórzmy nasze serca...

Jednym z ważniejszych źródeł poznawania Jezusa dziś jest adoracja Najświętszego Sakramentu. W czasie adoracji jesteśmy z Nim. Słowo być z (kimś) oznacza przede wszystkim mieć dla niego czas. Kochający się małżonkowie, rodzice i dzieci, przyjaciele pragną jak najczęściej spędzać wspólnie czas, przebywać w swoim towarzystwie, nawet nic nie mówiąc.

Warunkiem życia Jezusem jest przebywanie w Jego obecności, sycenie się Jego osobą, pozwalanie, by zapuszczał w nas swe korzenie (C. M. Martini). W Ewangelii mamy piękny przykład Marii z Betanii, która siedziała u stóp Jezusa w adoracji i przysłuchiwała się Jego słowom i w ten sposób oddawała Mu to, co najważniejsze: otwarte i rozumiejące serce (por. Łk 10, 38-42).

W każdą środę zapraszamy na Nabożeństwo do Matki Bożej w kaplicy Matki Bożej Lanckorońskiej.
aktualność: Codzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu