Jubileusz 45-lecia Kapłaństwa ks. Jana Bobrka, proboszcza naszej parafii.

Aktualności

2022-05-22

 

Czcigodny Księże Janie, Proboszczu
naszej parafii.
Drogi naszym sercom Jubilacie!

Przed 45 laty Twoi czcigodni Rodzice, Rodzina, a przede wszystkim Ty sam przeżywaliście ogromną radość , gdy w Katedrze Wawelskiej przyjąłeś święcenia kapłańskie z rąk Jego Eminencji Księdza kardynała Karola Wojtyły dziś Świętego Jana Pawła II.
Wybrałeś sobie zawołanie Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę i całym swoim życiem i kapłaństwem dawałeś przykład wiernej służby na chwałę Boga i Kościoła.

Zostałeś skierowany do pracy na swoją pierwszą parafię w Brzeziu, później w Ludźmierzu, Ryczowie. W Suchej Beskidzkiej pełniłeś przez 4 lata funkcję kapelana szpitalnego. Wreszcie na mocy decyzji Jego Eminencji ks. Kardynała Macharskiego zostałeś mianowany proboszczem parafii w Płokach. Po trzech latach objąłeś probostwo w Bachowicach, gdzie pasterzowałeś przez 17 lat.

Do Lanckorony zawitałeś w czerwcu 2008 roku i od razu wziąłeś się do ciężkiej pracy. Nie sposób wyliczyć ile nasza świątynia i parafia zawdzięcza Twojej pracowitości, rzetelności i oddaniu. Można ją podziwiać we wnętrzu naszego pięknego kościoła, odnowionemu przez Twoje starania, piękny Dom parafialny wybudowany od podstaw , często Twoimi własnymi rękami, parking i wiele innych inwestycji wykonanych dla potrzeb parafian i gości. To dobro materialne zostanie na długie lata. Ale nie sposób wyrazić naszej wdzięczności za dobro duchowe, które otrzymaliśmy przez Twe kapłańskie spracowane dłonie: za Słowo Boże, za wszystkie Eucharystie, za wierną służbę w konfesjonale, za dbałość o chorych, młodzież i dzieci (do dziś sam mam kolekcję książek od księdza).

Z okazji tego pięknego Jubileuszu 45-lecia święceń kapłańskich gromadzimy się licznie w tej świątyni, aby przede wszystkim dziękować Dobremu Bogu za Twoje powołanie. Wyrażamy swoją wdzięczność za wszystko, co dla nas zrobiłeś. Jednocześnie chcemy Ci życzyć przede wszystkim ZDROWIA, niech Pan Jezus daje Ci siły do dalszej służby, życzymy, abyś zawsze zarażał swoją wiarą, pobożnością i niestrudzoną służbą Bogu i ludziom. W życiu często ciężko liczyć na ludzką wdzięczność, ale Pan Bóg zapisuje wszystkie dobre czyny, gromadzi wynagradza pomnażając rozsiewane dobro.

Drogi Jubilacie za Twą gorliwość duszpasterską Bogu niech będą dzięki, a na dalsze trudy Twej pasterskiej posługi, jaką pełnisz każdego dnia mówimy tu wszyscy Szczęść Boże bo tak naprawdę Tylko On, Jezus Chrystus jest źródłem prawdziwego szczęścia. Błogosławieni, którzy to odkryli. Bądź więc Drogi nasz proboszczu błogosławionym, czyli szczęśliwym.

aktualność: Jubileusz 45-lecia Kapłaństwa ks. Jana Bobrka, proboszcza naszej parafii.
ul. Św. Jana 5a
34-143 Lanckorona
(33) 876 35 77
parafia@lanckorona.pl
parafia.lanckorona.net
Numer konta: 13 8119 0001 0011 6310 2000 0010
Projekt i wykonanie net2me.pl