2023-04-06

Wielki Czwartek jest pamiątką Ostatniej Wieczerzy, którą przed swoją męką wraz z swoimi uczniami spożywał Pan Jezus. W czasie tej Ostatniej Wieczerzy została ustanowiona Eucharystia i Sakrament Kapłaństwa. Na początku Mszy Świętej zostaly złożone życzenia kapłanom w dniu ich swieta. Naszemu ks proboszczowi Rafałowi Cinalowi i zacnemu gościowi Ks dr Januszowi Kościelniakowi ,który podczas homilii wytłumaczył nam czym jest właśnie Eucharystia.  Porównał ją do tryptyku. Jako pierwsze jest bezkrwawą ofiarą Chrystusa na Ołtarzu. Po drugie  jest ucztą  na którą wszyscy jesteśmy zaproszeni.  Po trzecie misją , z którą  po przyjęciu Komunii powinniśmy  głosić Jezusa i jego słowo.

"Ile razy Ten Chleb spożywamy i pijemy z Tego Kielicha, śmierć Twoją Panie oczekując Twego przyjścia w chwale."

BOGU NIECH BĘDĄ DZIĘKI ZA TE DARY

aktualność: Wielki Czwartek