Nabożeństwa Czerwcowe

Aktualności

2020-06-01

 

Rozpoczyna się miesiąc czerwiec, w którym tak szczególnie czcimy Najświętsze Serce Jezusa.

Serdecznie zapraszamy codziennie na Nabożeństwo Czerwcowe do naszej świątyni. Od poniedziałku do soboty o 17:30, a w niedzielę o 16.30.

Zachęcamy dzieci, młodzież i wszystkich parafian do licznego udziału w tym miesiącu w Nabożeństwach Czerwcowych i Mszy Świętej.
Prosimy poszczególne klasy Szkół Podstawowych w Lanckoronie i Jastrzębi o podjęcie inicjatywy Czuwamy przy Sercu Jezusowym, która polega na tym, że przynajmniej raz w tygodniu razem z klasą dzieci i młodzież przychodzą wieczorem na modlitwę do kościoła.
W poniedziałek zapraszamy klasy 1 i 2, we wtorek klasy 4, w środę klasy 3, w czwartek klasy 5 i 6, a w piątek klasy 7 i 8. To bardzo ważne, aby choć raz w tygodniu wziąć udział w Czerwcówce i Mszy Świętej, dlatego prosimy o wspólną modlitwę i zaangażowanie wszystkich parafian.


Przygotowujemy się również do odpusty parafialnego, ku czci naszego patrona św. Jana Chrzciciela, który będziemy przeżywać 28 czerwca w niedzielę.

Papież Leon XIII uważał nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa za najbardziej wypróbowaną formę religijności, za skuteczne lekarstwo dla uleczenia chorób naszych czasów, które dzisiaj o wiele szerzej i ostrzej atakują i rujnują pojedynczych ludzi i całe społeczeństwa. To jest nabożeństwo, które doradzamy wszystkim, bo wszystkim ono przyniesie pożytek dodawał.

Poprzez Najświętsze Serce Pana Jezusa realizuje się głębia Bożej miłości i poświęcenia dla człowieka. Chrystus wszak nie tylko ofiarował nam siebie całkowicie na Krzyżu, ale także udowadnia nam naszą miłość nadal, każdego dnia, podczas Najświętszej Ofiary Mszy Świętej.

Tak więc Chrystus po raz kolejny ofiarowuje nam swoje serce, każdego dnia na nowo, a jedyną rzeczą jakiej oczekuje w zamian, jest ofiarowanie Jemu naszych serc. Najpiękniejszą drogą ku temu jest ofiarowanie się Jego Najświętszemu Sercu. Akt osobistego poświęcenia się Najświętszemu Sercu Jezusowemu znajdziemy we wszystkich dobrych modlitewnikach, a także w Internecie. Pozostaje tylko pobożnie go odmówić i ze wszystkich sił starać się żyć zgodnie z jego treścią.

Najświętsze Serce Jezusa - zmiłuj się nad nami!
aktualność: Nabożeństwa Czerwcowe
ul. Św. Jana 5a
34-143 Lanckorona
(33) 876 35 77
parafia@lanckorona.pl
parafia.lanckorona.net
Numer konta: 13 8119 0001 0011 6310 2000 0010
Projekt i wykonanie net2me