Orszak Trzech Króli.

Aktualności

2015-01-11

 

Orszak Trzech Króli przybył na lanckoroński rynek już po raz trzeci. Uczestniczyło w nim wielu mieszkańców Lanckorony i gości do niej przybyłych. Mędrcy ze wschodu przybili do Lanckorony konno, a prowadziła ich oczywiście gwiazda betlejemska i Gminna Orkiestra Dęta. Po wizycie u Heroda, goście złożyli hołd Bożej Dziecinie, której towarzyszyły zwierzątka z mini zoo z Izdebnika. Był więc oczywiście osiołek, kozy..a nawet egzotyczny gość z Ameryki , szop pracz. W programie orszaku była również scena jasełkowa ze Świętą Rodziną, pasterzami i oczywiście Trzema Królami. Potem odbyła się śnieżna bitwa diabelsko-anielska, której wynik w to ważne święto był przesądzony. Dobro zawsze zwycięża, choć musi się wiele napracować.
Na koniec wspólne kolędowanie rozpoczęła roratnia piosenka Solo Dios basta – Bóg sam wystarczy! Pamiętali o tym Mędrcy dwa tysiąc lat temu.
Pamiętajmy o tym również dziś.

aktualność: Orszak Trzech Króli.
ul. Św. Jana 5a
34-143 Lanckorona
(33) 876 35 77
parafia@lanckorona.pl
parafia.lanckorona.net
Numer konta: 13 8119 0001 0011 6310 2000 0010
Projekt i wykonanie net2me