Święte Triduum Paschalne

Aktualności

2019-04-21

 

Wieczorem w Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej rozpoczęliśmy obchody najważniejszych dni całego roku liturgicznego. W ten dzień dziękowaliśmy we wspólnocie parafialnej za dar Eucharystii i Kapłaństwa. Kapłanom posługującym w parafii zostały złożone życzenia z okazji tego Święta, za co jesteśmy bardzo wdzięczni. Po Komunii Najświętszy Sakrament został przeniesiony do Ciemnicy. W Wielki Piątek przeżywaliśmy Liturgię Męki Pańskiej. Rozpoczęła się ona od prostracji, czyli leżenia krzyżem przez księdza proboszcza, następnymi częściami były: Liturgia Słowa, Adoracja Krzyża, Komunia Święta i przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu i Adoracja. W Wielką Sobotę przeżywaliśmy Liturgię Wigilii Paschalnej. Rozpoczęła się ona Liturgią Światła, poświęceniem ognia i odśpiewaniem Orędzia Wielkanocnego - Exultetu, po czym wysłuchaliśmy Liturgii Słowa, następnie miała miejsce Liturgia Chrzcielna z poświęceniem Wody Chrzcielnej i odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych, by zakończyć Liturgią Eucharystyczną obrzędy Wielkiej Soboty. W poranek Wielkanocny odbyła się uroczysta procesja Rezurekcyjna i Eucharystia.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przeżywanie Liturgii Triduum Sacrum.
Lektorom za asystę liturgiczną i ministrantom za służbę przy ołtarzu.
Scholi dziecięcej za śpiew na Mszy Wieczerzy Pańskiej, a Psalmistom za śpiew podczas całego Triduum, a za przygotowanie śpiewu dziękujemy Panu Organiście i Pani Katechetce, oraz scholi za prowadzenie Godziny Ogrójca i Adoracji dla dzieci.
Dziękujemy za czytania i modlitwę wiernych podczas Triduum Dzieciom Pierwszokomunijnym, młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania, przedstawicielom Kręgu Biblijnego, Domowego Kościoła i rodziców dzieci Pierwszokomunijnych.
Druhom Strażakom za wartę honorową podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie oraz asystę na Rezurekcji.
Panu Karolowi Piszowi za przygotowanie dekoracji ołtarza, Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Orkiestrze za grę podczas Rezurekcji i Eucharystii.
Każdemu uczestnikowi Świętej Liturgii za czas modlitwy i przeżywania Tajemnicy Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa. Bogu i ludziom niech będą dzięki za ten Święty Czas!

aktualność: Święte Triduum Paschalne
ul. Św. Jana 5a
34-143 Lanckorona
(33) 876 35 77
parafia@lanckorona.pl
parafia.lanckorona.net
Projekt i wykonanie net2me