Święty Mikołaj w naszej parafii

Aktualności

2018-12-06

 

Tradycja obdarowywania się prezentami sięga już III / IV wieku naszej ery, kiedy to w na terenie dzisiejszej Turcji, w Mirze, swoją posługę pełnił biskup Mikołaj. Słynął On z obdarowywania ludzi potrzebnymi im rzeczami i środkami, oraz z wielkiej dobroci i hojności. Stąd po dziś dzień we wspomnienie św. Mikołaja na Jego wzór ludzie nawzajem obdarowują się prezentami i św. Mikołaj nie zapomniał odwiedzić naszej parafii ;) Już w środowy wieczór złożył nam wizytę po Mszy Świętej i wręczył wszystkim upominki, zarówno dzieciom jak i dorosłym, a dzisiaj przybył z wizytą najpierw do szkoły w Jastrzębi, a potem do Lanckorony ;) Dzieci były bardzo szczęśliwe mogąc spotkać św. Mikołaja, który naprawdę istnieje i każdy z nas może nim być ;) Serdecznie dziękujemy Księdzu Proboszczowi, oraz darczyńcom spośród parafian, dzięki których ofiarności i pracy parafianie otrzymali paczki, serdecznie Bóg zapłać!

aktualność: Święty Mikołaj w naszej parafii
ul. Św. Jana 5a
34-143 Lanckorona
(33) 876 35 77
parafia@lanckorona.pl
parafia.lanckorona.net
Projekt i wykonanie net2me