Nabożeństwa Czerwcowe

Aktualności

2019-06-01

 

Rozpoczyna się miesiąc czerwiec, w którym tak szczególnie czcimy Najświętsze Serce Jezusa.

Serdecznie zapraszamy codziennie na Nabożeństwo Czerwcowe do naszej świątyni. Od poniedziałku do soboty po Mszy Świętej, a w niedzielę o 16.30.

Przygotowujemy się również do odpusty parafialnego, ku czci naszego patrona św. Jana Chrzciciela, który będziemy przeżywać 23 czerwca w niedzielę.

Papież Leon XIII uważał nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa za najbardziej wypróbowaną formę religijności, za skuteczne lekarstwo dla uleczenia chorób naszych czasów, które dzisiaj o wiele szerzej i ostrzej atakują i rujnują pojedynczych ludzi i całe społeczeństwa. To jest nabożeństwo, które doradzamy wszystkim, bo wszystkim ono przyniesie pożytek dodawał.

Poprzez Najświętsze Serce Pana Jezusa realizuje się głębia Bożej miłości i poświęcenia dla człowieka. Chrystus wszak nie tylko ofiarował nam siebie całkowicie na Krzyżu, ale także udowadnia nam naszą miłość nadal, każdego dnia, podczas Najświętszej Ofiary Mszy Świętej.

Tak więc Chrystus po raz kolejny ofiarowuje nam swoje serce, każdego dnia na nowo, a jedyną rzeczą jakiej oczekuje w zamian, jest ofiarowanie Jemu naszych serc. Najpiękniejszą drogą ku temu jest ofiarowanie się Jego Najświętszemu Sercu. Akt osobistego poświęcenia się Najświętszemu Sercu Jezusowemu znajdziemy we wszystkich dobrych modlitewnikach, a także w Internecie. Pozostaje tylko pobożnie go odmówić i ze wszystkich sił starać się żyć zgodnie z jego treścią.

Najświętsze Serce Jezusa - zmiłuj się nad nami!


aktualność: Nabożeństwa Czerwcowe
ul. Św. Jana 5a
34-143 Lanckorona
(33) 876 35 77
parafia@lanckorona.pl
parafia.lanckorona.net
Projekt i wykonanie net2me