"Serce dla Mateusza"

Aktualności

2019-09-15

 

Rodzice czternastoletniego Mateusza z Sułkowic, który ma złożoną wrodzoną wadę serca zwrócili się do naszej parafii z prośbą o pomoc finansową w dalszym leczeniu. Zbiórka odbędzie się za tydzień w niedzielę 22 września po wszystkich Mszach Świętych. Serdecznie prosimy o ofiary na dalsze leczenie Mateusza.
Mati i jego serce do naprawy

Mateusz skończył czternaście lat, patrząc na niego nie zobaczycie że jest chory i potrzebuje pomocy. Zobaczycie fajnego uśmiechniętego chłopczyka z wielkim sercem, głową pełną pomysłów, poczuciem humoru i mnóstwem pytań na które musi dostać odpowiedź. Mówimy o nim nasz bohater dlaczego? Urodził się z wrodzoną złożoną wadą serca.
Od pierwszych godzin życia walczy o nie ze wszystkich sił, nie poddaje się, przeszedł już kilkanaście operacji i zabiegów ratujących jego życie ostatnio w listopadzie 2016
w ciągu dwóch dni przeszedł trzy i zawał serca . Tamte wydarzenia w klinice i ostatnie miesiące pokazały jak kruche jest życie i jak słabe jest serce Matiego. On nie chce się poddać, obiecał walczyć dalej. Przed nim dalsze bardzo ryzykowne, ale i bardzo potrzebne leczenie jego serca które jest coraz bardziej niewydolne. Nie skarży się, nie buntuje, nie pyta dlaczego, swoją walkę o życie przyjmuje z pokorą i ufa.
Od dziesięciu lat Mati wszystkie zabiegi i operacje przechodzi w Niemczech u prof. Edwarda Malca tylko on i jego zespół zdecydował się pomóc naszemu synkowi, tylko on nie odmówił i zakwalifikował go do dalszego leczenia, które niestety jest bardzo kosztowne.
W Polsce pomaga nam prof. Szydłowski kardiolog zawsze możemy na liczyć na niego i jego zespół. Największym pragnieniem Matiego jest mieć naprawione serce i żyć. Rok temu otrzymaliśmy wiadomość Mateusz musi być kwalifikowany do przeszczepu serca jego serce jest coraz bardziej niewydolne, lewa komora pomimo wstawieniu kolejnych stentów w lewe naczynie wieńcowe nie podjęła pracy.
Przeszczep tego słowa baliśmy się i boimy się nadal lekarze rozmawiali
i przygotowywali nas na to wierzcie nam że to strasznie trudne. Ile będzie czekał na nowe serce czy doczeka czy organizm nie odrzuci same pytania i żadnej odpowiedzi. Nasz syn po pobycie na oddziale transplantacji serca i mechanicznego wspomagania serca po bardzo trudnej rozmowie z kardiologiem poddał się w ciągu kilku dni stracił chęć do dalszej walki i siły.
W styczniu tego roku w czasie kontroli w Klinice Mateusz odbył długą rozmowę z prof. E. Malcem ta rozmowa przywróciła mu nadzieję wie że musi nadal walczyć i nie może się poddać i będą walczyć razem. Dlatego wspólnie z lekarzami szukamy innych możliwości obiecaliśmy Mateuszowi że zrobimy wszystko aby żył. Mateusz stara się jak może normalnie żyć nie chce nikogo martwić ale my widzimy jak traci siły ile go kosztuje każdy wysiłek .Największym pragnieniem Mateusza jest żyć dlatego po raz kolejny prosimy o pomoc leczenie jest bardzo kosztowne i sami już nie jesteśmy wstanie zebrać kolejnych pieniędzy za miesiąc musimy wrócić do kliniki w Munster od kilku tygodni w osierdziu zalega płyn mimo podawania dużych dawek diuretuków płynu przybywa niewydolność zaostrza się. Cały czas wierzymy i ufamy że Dobry Bóg pomoże i wskaże lekarzom inne rozwiązanie.

Wasza pomoc jest bezcenna za którą dziękuje Mateusz z rodzicami.
68 1090 2590 0000 0001 3117 5074. Bank Zachodni WBK
Caritas Archidiecezji Krakowskiej 58 8589 0006 0000 0011 1197 0001
Ela i Piotrek Chrobak
Dziękujemy Ela, Piotr i Mati Chrobak

aktualność:
ul. Św. Jana 5a
34-143 Lanckorona
(33) 876 35 77
parafia@lanckorona.pl
parafia.lanckorona.net
Projekt i wykonanie net2me