Niedziela Misyjna

2019-11-10

W niedzielę 10 listopada w łączności z Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym, który przeżywaliśmy w październiku, oraz w dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, gościmy w naszej wspólnocie parafialnej Grzegorza i Lidię, którzy dzielą się z nami świadectwem posługi misyjnej. Na początku swojego małżeństwa spędzili oni 1,5 roku w Peru, gdzie głosili Ewangelię i posługiwali miejscowej ludności, szczególnie nauczając dzieci i młodzież. Założyli oni południowoamerykańskie stroje, czyli panczo, oraz zaśpiewali oni dla nas pieśń po hiszpańsku, a także "Barkę" w tym języku, która została właśnie napisana w Ameryce Południowej przez jednego z misjonarzy. Dziękujemy za ich świadectwo pracy misyjnej, oraz życia wiarą w swojej codzienności. Dziękujemy również za wszelkie ofiary złożone na rzecz pomocy rodzinom chrześcijańskim w najmłodszym państwie świata, czyli Sudanie Południowym z racji Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

aktualność: Niedziela Misyjna