Kolędowanie w Jastrzębi

Aktualności

2020-01-05

 

Relacja z pięknego wydarzenia na terenie naszej parafii ;) W niedzielę 5 stycznia w Domu Kultury w Jastrzębi odbyło się Wspólne Kolędowanie zorganizowane przez Stowarzyszenie 3 Wionki z Jastrzębi. 
Było to już czwarte tego typu wydarzenie organizowane co roku w okresie Świąt Bożego Narodzenie, w którym wzięli udział mieszkańcy i sympatycy Jastrzębi. 

W tym roku kolędowanie uświetnił zaproszony przez stowarzyszenie Zespół Regionalny Cieślica, który działa od stycznia 2017 roku przy Babiogórskim Centrum Kultury im. dr Urszuli Janickiej - Krzywda w Zawoi. Jego głównym celem jest utrzymanie i rozpowszechnianie tradycji folkloru Górali Babiogórskich. Zespół zaprezentował kolędy i pastorałki oraz babiogórskie tańce i śpiewy.W trakcie wydarzenie został także rozstrzygnięty konkurs na Rodzinną Szopkę Bożonarodzeniową zorganizowany przez Stowarzyszenie 3 Wionki we współpracy ze Społecznym Komitetem Rozwoju Szkoły Podstawowej w Jastrzębi. Konkurs polegał na stworzeniu przez rodzinę szopki, której elementy miały być wykonane własnoręcznie. Głównymi celami konkursu było podtrzymywanie tradycji wykonywania bożonarodzeniowych szopek i integracja członków rodziny przy wspólnie realizowanym projekcie. Do konkursu zostało zgłoszonych 8 prac. Komisja w składzie Małgorzata Chyczyńska, Anna Ciecieręga, Eta Zaręba i Irena Zguda dokonała oceny prac i przyznała:
1 miejsce dla Rodziny Sroków,
2 miejsce ex aequo dla Rodziny Pocielejów oraz Rodziny Piwowarów,
3 miejsce ex aequo dla Rodziny Berneckich, Rodziny Dziadkowców oraz Rodziny Wójcików-Węgreckich,
Wyróżnienia dla Rodziny Szajdów oraz Rodziny Okularów.
Uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody w postaci gier planszowych ufundowanych przez Stowarzyszenie 3 Wionki.

Jak co roku doznania wizualne i dźwiękowe wzbogacone zostały o coś dla smakoszy: ciasta, ciasteczka i tradycyjny bigos z pajdą swojskiego chleba. 

Dziękujemy organizatorom i uczestnikom za kultywowanie pięknej religijnej tradycji kolędowania na Chwałę Bożą i na pożytek ludzi ;)
aktualność: Kolędowanie w Jastrzębi
ul. Św. Jana 5a
34-143 Lanckorona
(33) 876 35 77
parafia@lanckorona.pl
parafia.lanckorona.net
Projekt i wykonanie net2me