Ogłoszenia

2022-12-05

Wybrałeś(aś) poniedziałek, 5 grudzień 2022

Numer tygodnia w roku 49

Wyświetlone będą ogłoszenia i msze święte
z niedzieli 4 grudzień 2022 (2 Niedziela Adwentu)

Msze święte dzisiaj
    + Antonina ZACHARSKA

Sprawdź ogłoszenia w danym dniu.
Kliknij w dany dzień aby zobaczyć Msze Święte.
Ogłoszenia
Dziś pierwsza niedziela miesiąca: po Mszach świętych adoracja i zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 7.00. Intencja modlitwy na ten miesiąc: prosimy o miłość i zgodę we wszystkich rodzinach naszej parafii. W dzisiejszą niedzielę przypada 23 Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zbiórką do puszek wspieramy Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie

Zachęcamy do licznego udziału w roratach odprawianych w naszym kościele w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci i młodzieży. Dzieci prosimy o przynoszenie lampionów.
W tym tygodniu patronują nam:
  • We wtorek św. Mikołaj, biskup żyjący na przełomie III i IV wieku, który pełnił uczynki miłosierdzia. Niech w tym dniu nie zabraknie życzliwości i dobroci wobec wszystkich, szczególnie najbardziej potrzebujących. Gdyby ktoś chciał zasponsorować roczny abonament na plakaty Ewangelizacji wizualnej to proszę się zgłosić do mnie. Przy tej okazji bardzo dziękuję dwóm Panom, którzy co miesiąc przyklejają nowy plakat.
  • W środa św. Ambroży, biskup Mediolanu, gorliwy duszpasterz i uczony teolog, wielki doktora Kościoła. Zapraszamy na wspólną modlitwę do MB Lanckorońskiej: o 16.30 różaniec w kaplicy i później Msza Św.
  • W czwartek obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu Kościół upamiętnia tajemnicę Maryi, która jako jedyna z ludzi została poczęta bez zmazy grzechu pierworodnego.
  • W piątek - o 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa w ciszy, o 16.30 - Róże Różańcowe prowadzą Różaniec i o 17.00 Msza święta.
Za tydzień w niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie medalików dla dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii Św. Zapraszam wszystkie dzieci wraz z rodzicami.

W przyszłą niedzielę Rada Parafialna będzie przyjmować ofiary na nasze inwestycje parafialne pod wieżą. Prosimy, aby ofiary składać w podpisanych kopertach z nazwiskiem i adresem. Oczywiście można złożyć ofiary anonimowo. Informujemy, że ofiary te są przeznaczone tylko i wyłącznie na inwestycje parafialne a nie na bieżące wydatki. Liczymy na zrozumienie. W najbliższym czasie planowana jest wymiana całego dachu na plebani i na budynkach gospodarczych, a z tym są związane duże koszty. Przyjęliśmy ofertę jednego z dużych składów budowlanych w sprawie zakupu dachówki, na korzystnych dla nas warunkach.

Można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas u Pań z zespołu charytatywnego. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.

Pan Organista w tym tygodniu będzie kontynuował roznoszenie opłatków na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji stanowią całoroczne jego wynagrodzenie za posługę w naszej parafii.

Dziękuję za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę. Dziękujemy za sprzątanie naszego kościoła i ofiarę 350 zł. Na następną niedzielę prosimy następujące osoby: Tadeusz Woźnica, Urszula Kasiarz, Maria Matuła, Małgorzata Gaweł, Ewa Mąkosa, Anna Matuła, Bogusława Matuła, Zofia Nosal, Teresa Pocielej. Sprzątanie rozpocznie się w sobotę o godz. 8.00.

Wychodząc z kościoła proszę, aby przedstawiciel każdej rodziny naszej parafii zabrał kalendarz parafialny na 2023 rok wraz z najlepszymi życzeniami na czas zbliżających się Świąt i Nowego Roku.

W przyszłą niedzielę Rada Rodziców wraz z dziećmi ze SP w Lanckoronie będzie rozprowadzała kalendarz na 2023 rok w cenie 40 zł. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na nagrody dla uczniów szkoły.
Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę zdrowia, błogosławieństwa Bożego oraz opieki Świętych Patronów. Wszystkim Parafianom i naszym Gościom życzę miłej niedzieli i wspaniałego tygodnia.

Katecheza parafialna
poniedziałek 2022-12-05
    + Antonina ZACHARSKA
wtorek 2022-12-06
    + Mirosław MOĆKO w 1 rocz. śm., Jan i Zofia PUŁCZYŃSCY, Franciszek MOĆKO
środa 2022-12-07
    NOWENNA DO MB LANCKOROŃSKIEJ
czwartek 2022-12-08
    + Eugeniusz FLOREK w 3 rocz. śm., jego rodzice i teściowie
piątek 2022-12-09
    + Edward FLOREK
sobota 2022-12-10
    + Stanisław KOZIK (od brata Józefa)
niedziela 2022-12-11
    ZA PARAFIAN
    + Antoni KUREK, syn Jan w rocz. śm.
    + Tadeusz BOGDAŁ w 9 rocz. śm., oraz rodzice: Franciszek i Józefa
    DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA