2020-04-02

Wybrałeś(aś) czwartek, 2 kwiecień 2020

Numer tygodnia w roku 14

Wyświetlone będą ogłoszenia i msze święte
z niedzieli 29 marzec 2020 (V Niedziela Wielkiego Postu)

Msze święte dzisiaj
    +Władysława, Marię i Kazimierza
    +Annę Plichta /od wnuczki Teresy z rodziną/
    +Stefana, Annę, Jana, Antoninę, Mieczysława Matułów i Annę Trąbka

Sprawdź ogłoszenia w danym dniu.
Kliknij w dany dzień aby zobaczyć Msze Święte.
V Niedziela Wielkiego Postu

Porządek Mszy Świętych:
W niedzielę: o 700, 900, 1100 i 1700 - w tygodniu: 700, 730 i 1800.
Nie będzie dziś Gorzkich Żali ani Drogi Krzyżowej w piątek.

Od poniedziałku do soboty o godzinie 1730 Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Dziesiątkiem Różańca i Litanią do św. Jana Pawła II.

Zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej poprzez transmisję z naszej świątyni
w niedzielę o godzinie 1100. Link znajduje się na stronie internetowej parafii i na profilu parafii na Facebooku. O godzinie 1040 wypominki, następnie Koronka do Bożego Miłosierdzia i Eucharystia. Po Mszy Świętej Droga Krzyżowa.

Sprawy parafii:
W środę Nabożeństwo do Matki Bożej w kaplicy Matki Bożej Lanckorońskiej o 1730. Zapraszamy na transmisję Nabożeństwa i Mszy Świętej w internecie.

W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W te dni łączmy się w modlitwie w domach. W I piątek transmisja Mszy wieczornej o 1800 w internecie. Odwiedzin chorych w sobotę nie będzie.

W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Wielki Tydzień.

Serdecznie dziękujemy Panu Kościelnemu oraz Pani Katechetce z mężem za posprzątanie kościoła.
Serdecznie dziękujemy dwudziestce parafian, którzy w tym tygodniu podjęli Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.

Wskazania duszpasterskie i liturgiczne na najbliższe tygodnie:

- Eucharystia - We Mszy Świętej w niedziele i dni powszednie, oprócz księży sprawujących liturgię i służby kościelnej, mogą uczestniczyć tylko osoby, które zamówiły intencje i rodzina osoby w której intencji jest sprawowana Msza, jednak nie więcej niż 5 osób.

- Chrzest - indywidualnie z zachowaniem ograniczenia do 5 osób.

- Spowiedź święta jeśli to konieczne to można do niej przystąpić zachowując wszelkie środki ostrożności. Księża biskupi zwrócili także uwagę, iż drugie przykazanie kościelne nakazuje wiernym Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty. Księża biskupi wskazują, że choć w polskiej tradycji istnieje zwyczaj spowiedzi w okresie Wielkiego Postu przy okazji rekolekcji, to jednak każdy wierny może sam zdecydować, kiedy wypełni obowiązek wynikający z tego przykazania.
A co do przykazania, aby przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię Świętą, to okres wielkanocny obejmuje czas od Środy Popielcowej do Niedzieli Trójcy Świętej, czyli w tym roku do 7 czerwca 2020.
Zachęcamy także do skorzystania z innej drogi pojednania z Bogiem poprzez akt żalu doskonałego z równoczesnym mocnym postanowieniem dopełnienia wyznania grzechów poprzez spowiedź przy najbliższej możliwej okazji. Jest to żal, który wypływa z miłości do Boga.

Namaszczenie Chorych odwiedziny chorych z posługą sakramentalną tylko w przypadku zagrożenia życia. Należy umówić się z księdzem telefonicznie.

Pogrzeby w naszej parafii pogrzeby będą odprawiane w czasie epidemii na cmentarzu. Msza Święta będzie sprawowana
w kaplicy, do środka może wejść pięć osób.

Wielki Tydzień
w Niedzielę Palmową nie będzie procesji z palmami.
Liturgia Wielkiego Tygodnia będzie sprawowana według normalnych terminów.
Nie będzie Adoracji w Ciemnicy i Bożym Grobie.
Przypominamy, aby w Wielki Piątek zachować post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
Nie będzie święcenia pokarmów w Wielką Sobotę. Błogosławieństwa pokarmów należy dokonać w czasie świątecznego śniadania w Niedzielę Wielkanocną w domu. Teksty modlitwy będą dostępne na stronie parafii.

W naszej parafii Liturgia Wielkiego Tygodnia będzie transmitowana przez internet. Szczegóły zostaną podane za tydzień. Zachęcamy również do rodzinnej modlitwy, odprawienia Drogi Krzyżowej, adoracji krzyża oraz medytacji Słowa Bożego w naszych domach.
Katecheza parafialna
poniedziałek 2020-03-30
    O Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Koła Matki Bożej Różańcowej
    +Tadeusza Kasiarza /od chrześnicy Zofii Tatki z rodziną/